CZ | EN | RU


Debutové CD Lukáše Klánského

Debutové CD Lukáše Klánského

O projektu

Pro své debutové CD si Lukáš Klánský (1989) vybral díla tří velikánů z období baroka, klasicismu a romantismu. V jeho podání můžete slyšet dvě Preludia a Fugy z epochálního Bachova souboru Dobře temperovaný klavír, Sonátu A dur op. 2 č.2 Ludwiga van Beethovena, a z díla Fryderyka Chopina Baladu As dur, op. 47, Barkarolu Fis dur, op. 60 a Andante spianato s Velkou polonézou Es dur op.22.

Lukáš Klánský je považován za jednu z nejvýraznějších osobností mladé české klavírní generace.

Velkým vzorem mu je otec Ivan Klánský, který patří mezi nejvýznamnější české klavírní interprety a pedagogy. Lukáš začal hrát na klavír v pěti letech a brzy se začal objevovat na koncertních a soutěžních pódiích. V květnu 1997 vyhrál ve své věkové kategorii celostátní soutěž Prague Junior Note a tím zahájil sérii vítězství na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Mezi největší sólistické soutěžní úspěchy Lukáše Klánského patří vítězství na mezinárodní klavírní soutěži EPTA v Belgii v roce 2002 a o rok později další první cena v italské Agrópoli. Během studia zvítězil na dvou ročnících soutěžní přehlídky konzervatoří – v roce 2004 i v roce 2007 a ve stejném roce přidal ke svým mezinárodním úspěchům vítězství na soutěži „Karl Drechsel Forderpreis“ v Norimberku a na soutěži „Beethovenův Hradec“ v Hradci nad Moravicí.

Do patnácti let byl žákem prof. Růženy Učňové v Hudební škole hl. města Prahy a poté byl přijat ke studiu na Pražské konzervatoři do třídy prof. Evy Boguniové.
V devíti letech začal na vlastní přání pronikat do základů hudební kompozice pod vedením prof. Vladimíra Tichého a zajímalo ho i dirigování, které nyní studuje jako druhý obor na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Hynka Farkače.

Od svých osmi let odehrál přes 450 koncertů a publiku v Čechách i v zahraničí se představil s klavírními recitály, koncerty s orchestrem i jako komorní hráč.
Řadu koncertů odehrál v zahraničí – pravidelně se vrací do Salonu Boesendorfer ve Vídni, koncertuje v Paříži a dalších místech ve Francii, v Belgii, Polsku, Irsku, Velké Británii.

Lukáš Klánský si přesvědčivou interpretací, kultivovaným zvukem i dramaturgií svých recitálů získává plný respekt u hudebních profesionálů, pedagogů i odborné kritiky.Objednávka

Pro školy s uměleckým zaměřením a jejich žáky poskytujeme slevy na veškeré zboží
Předmět objednávky Debutové CD Lukáše Klánského

Cena: 220 (+poštovné: 40) Kč

Množství:


Klánský Plays Chopin (na dvou CD)

Cena: 499 (+poštovné: 40) Kč

Množství:


Jacques Féreol Mazas: Études spéciales op. 36/1 s dokomponovaným druhým hlasem Josefa Micky
(Partitura s úvodními texty, dva houslové party, kompletní nahrávka na dvou CD, booklet)

Cena: 750 (+poštovné: 80) Kč

Množství:


Vít Micka: Introdukce a Toccata "Medvěd a lasička"

Cena: 60 (+poštovné: 40) Kč

Množství:


Vít Micka: Vzpomínání Dona José pro sólové housle

Cena: 70 (+poštovné: 40) Kč

Množství:


Antonín Dvořák: Slovanské tance pro klavír na čtyři ruce

Cena: 200 (+poštovné: 40) Kč

Množství:


Vaše jméno:
Váš email:
Telefon:
Adresa:
Způsob převzetí:
Informace pro nás:
Opište kód: 17  
  Stiskem tlačítka ODESLAT potvrzuji správnost zadaných údajů.

 

 


< zpět | ^ nahoru0